
Działalność dydaktyczna i badawcza
Wspólnie z Katedrą Informatyki i Sztucznej Inteligencji na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej prowadzę działalność naukowo-badawczą. W ramach współpracy prowadzę badania diagnostyczne oraz dokumentuję przebieg pracy terapeutycznej z pacjentami, wykorzystując – za zgodą klientów – pozyskane dane do opracowania nowych narzędzi diagnostyczno-terapeutycznych, rozwiązań w dziedzinie surdo- i neurologopedii. Ponadto uczestniczę w pracach nad publikowaniem wyników i propagowaniem wiedzy podczas szkoleń. Biorę również udział w konsultacjach eksperckich i służę wsparciem w celu opisu danych na etapie realizacji wspólnych projektów.
Projekty badawcze
,,Opracowanie zdalnego narzędzia wspomagającego diagnostykę zaburzeń przetwarzania słuchowego’’
Celem realizowanego projektu jest opracowanie nowego narzędzia diagnostycznego na potrzeby oceny ryzyka występowania centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego (ang. Auditory Processing Disorders, APD) u dzieci i młodzieży. Narzędzie ma formę zdalną i dzięki współpracy z inżynierami będzie w przyszłości pomocne do uzyskania przez nauczyciele szczegółowej diagnozy, a także informacji niezbędnych na etapie programowania terapii.

,,Hybrydowy system akwizycji i przetwarzania sygnału wielomodalnego w analizie sygmatyzmu u dzieci''
Celem realizowanego projektu jest opracowanie hybrydowego systemu akwizycji i przetwarzania sygnału wielomodalnego opisującego sygmatyzm u dzieci. Rejestrowane dane obejmą wielokanałowy, przestrzenny sygnał mowy oraz stereoskopowy obraz narządów artykulacyjnych. Otrzymane dane zostaną zsynchronizowane w czasie oraz powiązane z opisem logopedycznym. Dodatkowo zostanie opracowana metodyka analizy i przetwarzania wielomodalnego sygnału mogącego wspomóc diagnostykę logopedyczną sygmatyzmu. Ponadto podjęta zostanie próba wykorzystania optycznego systemu śledzenia w obiektywizacji procesu akwizycji wielokanałowego sygnału mowy i obrazu artykulatorów.
